JESTEŚ FARMACEUTĄ LUB LEKARZEM?  →  Zaloguj się    |   Zarejestruj konto   

logo strony
Slider

WOKÓŁ ZDROWIA – PORADNIK RODZINNY

WOKÓŁ ZDROWIA – PORADNIK RODZINNY, to kwartalnik wydawany przez LUBFARM S.A. z siedzibą w Lublinie.
Wielką zaletą czasopisma, a także naszą misją, jest prezentowanie fachowej wiedzy przede wszystkim
dotyczącej zdrowia w sposób przystępny i atrakcyjny dla każdego Czytelnika.
Poradnik kierujemy do wszystkich, którzy dbają o swoje i swoich bliskich zdrowie fizyczne i psychiczne, szukają informacji na temat profilaktyki zdrowotnej, wiedzy o chorobach i różnego rodzaju dolegliwościach. Do tych, którzy są ciekawi odkryć medycznych, nowych metod leczenia czy innowacyjnej profilaktyki, a także wskazówek czy porad dotyczących urody.
Każdy numer WOKÓŁ ZDROWIA to prawdziwa skarbnica wiedzy. Nasi eksperci: lekarze, farmaceuci, dietetycy, prawnicy, a także specjaliści z dziedzin, m.in.: pedagogiki, psychologii, informatyki – podpowiadają jak dbać o zdrowie całej rodziny, poradzą w sprawach wychowania najmłodszych, podpowiedzą jak otoczyć opieką naszych seniorów, a także wprowadzą nas w tematy prawne i szeroko pojętą naukę, najnowszą technologię, która towarzyszy nam co dnia.

W magazynie…

Gość specjalny

Ciekawe wywiady z naszymi Gośćmi. Znani i lubiani ze świata kultury, rozrywki czy sportu opowiadają o sobie, swojej pracy. Tę przestrzeń oddajemy wszystkim tym, którzy są ciekawą osobowością, którzy mają pomysł na życie, realizują swoje pasje i chcą się tym podzielić z naszymi czytelnikami.

Nasze Zdrowie

Profilaktyka, ochrona zdrowia, nowoczesne terapie
i metody leczenia. Specjaliści w swoich dziedzinach przybliżają jednostki chorobowe w sposób przystępny dla czytelnika. Omawiają dolegliwości, wskazują objawy, które powinny skłonić do wizyty lekarskiej.

W dobrej formie

Gdy jesteśmy młodzi, nie myślimy o starości i dolegliwościach z nią związanych. To, ile teraz zainwestujemy w siebie, zaprocentuje w późniejszych latach. Zachęcamy do regularnych ćwiczeń i aktywności fizycznej. Podpowiadamy jak efektywnie ćwiczyć, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści dla zdrowia
i poprawić wygląd sylwetki.

Porady prawne

Prawnicy w sposób prosty i przystępny wyjaśniają naszym Czytelnikom zawiłe meandry prawa. Podpowiedzą różnego rodzaju rozwiązania prawne, ostrzegą przed prawnymi kruczkami i pułapkami.

Nauka / Warto wiedzieć

Nowinki, ciekawostki z wielu dziedzin. We współczesnym świecie mamy do czynienia z rosnącą współzależnością poszczególnych sektorów . Z jednej strony ogromny rozwój, z drugiej zaś zagrożenia z tego wynikające.

Uroda

Piękne i lśniące włosy, cera pełna blasku, zadbane paznokcie. Każdy z nas marzy o tym, aby wspaniale wyglądać a jeszcze bardziej aby dobrze czuć się we własnym ciele. To miejsce, gdzie omówimy i zrecenzujemy dostępne metody i zabiegi kosmetyczne. Zaprezentujemy kosmetyki czy suplementy diety, które pomogą nam dbać o urodę. I choć zewnętrzna uroda przemija z kolejnymi latami życia, to pozostawia wewnętrzne piękno . I to powinno być dla każdego najważniejsze.

Zioła na zdrowie

Zdrowotne właściwości ziół znane były już od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie chińskiej, tybetańskiej, a także w starożytnym Egipcie i Mezopotamii. Nasze babki sporządzały napary, nalewki czy maseczki z darów natury. Ziołami możemy się leczyć jak i poprawiać urodę. Sięgajmy po to co naturalne i jest w zasięgu naszych rąk. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby sobie pomóc a nie zaszkodzić.

Wypoczynek i podróże

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj! - Mark Twain. Ciekawostki, inspiracje, porady... Pokazujemy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Prezentujemy znane i mniej znane zakątki naszej pięknej Ojczyzny. Zachęcamy naszych Czytelników do aktywnego wypoczynku, relaksu na świeżym powietrzu. Tyle możemy zrobić – reszta należy do Ciebie. Zatem, obierz kurs i w drogę!

Kultura

Znasz to uczucie kiedy czytasz i nie możesz się doczekać końca aby przeczytać rozwiązanie? Kiedy widzisz, że już ranek a Ty jeszcze czytasz? Kiedy z żalem odkładasz książkę, bo masz inne obowiązki? Właśnie tu polecamy wg nas takie pozycje wydawnicze. Tu znajdziesz drogi Czytelniku coś dla siebie i dla innych.

Rozrywka

Krzyżówka – małe co nie co dla rozrywki. Atrakcyjne nagrody czekają.

I wiele innych…